První celostátní konference společnosti GF 913 se konala v Dobříši

07.07.2017

První konference odborné společnosti Gratia futurum 913 se uskutečnila ve čtvrtek 15. června na dobříšském zámku. Konference se zúčastnilo celkem 110 zástupců domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem z celé České republiky, kteří diskutovali o aktuálních problémech i novinkách v legislativě upravující fungování pobytových zařízení sociálních služeb. Celostátní konference se účastnila mimo jiných vzácných hostů také poslankyně Jana Hnyková.

V úvodním slavnostním zahájení mimo hlavního organizátora Ing. Radka Žádníka, zaznělo také přání místostarosty města Dobříš Ing. Tomáše Hadžegy, aby se konference stala pro přítomné hosty nejen příjemnou, ale hlavně přínosnou. Během dne se jednalo například o dopadech prosincového nálezu pléna Ústavního soudu, který zrušil část úhradové vyhlášky na rok 2016 týkající se odbornosti 913. Diskuse se dotkla mimo jiné i tématu financování sociálních služeb nebo připravované, tzv. "velké" novely zákona o sociálních službách, k jejímuž znění uplatnila odborná společnost Gratia futurum 913 několik zásadních připomínek. Celé setkání probíhalo ve velmi přátelském duchu, který přítomným dovoloval aktivně, svižně a věcně probrat všechna naplánovaná témata.

Více informací nejen o průběhu konference, naleznete v naší video reportáži. Zde můžete shlédnout také rozhovory s poslankyní PSP ČR Janou Hnykovou, ředitelem domova pro seniory Severní Terasa Ing. Petrem Boťanským, lékařem MUDr. Liborem Světem, předsedou společnosti lékařů a zdravotníků v sociálních službách ČSL JEP MUDr. Petrem Bouzkem, právníkem specializujícím se na oblast sociálních služeb Mgr. Petrem Jiráskem, společníkem GF 913 a hlavním organizátorem konference Ing. Radkem Žádníkem, zástupkyní advokátní kanceláře Marečková JUDr. Janou Marečkovou a advokátem kanceláře VilímkováDudák&Partners JUDr. Jakubem Kadlecem.

Videoreportáž z konference zde

Po práci zbyl čas i na malé odreagování

Připraven byl organizátory také malý doprovodný program. Účastníci konference tak po čtvrtečním programu zavítali na prohlídku do Muzea Dobříš, které se pyšní především historicky největší sbírkou o dějinách rukavičkářství v tomto kraji. Na hosty zde pak čekalo ještě překvapení v podobě ochutnávky originální dobříšské jablkovice.

Po skončení pátečního jednání společníků Gratia futurum 913 byla pro zájemce připravena navíc prohlídka interiérů dobříšského zámku.

Pořadatelé akce děkují za podporu městu Dobříš, rodině Colloredo-Mansfeld a vedení Zámku Dobříš, Muzeu Dobříš a Vodohospodářské společnosti Dobříš.